طرح آموزش از راه دور ایران من اجرایی شد

شرکت پرسال تلاش دارد در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی با حضور در پویش ایران من به کودکان مناطقی که به واسطه زندگی در نقاط دور از از مرکز، به حاشیه رانده شده‌اند ادای دین کند و با توسعه‌ی فضاهای آموزشی و مدارس و کمک به بازسازی، نوسازی، تجهیز و نگهداری مدارس نقش ایفا کند.

از مهر ماه امسال همزمان با شروع مدارس، پویش ایران من با هدف جبران عقب‌ماندگی درسی دانش‌آموزان  مناطق محروم به صورت پایلوت در 5 مدرسه طرح آموزش از راه دور را کلید زد.

ایران من

با شیوع کووید 19  و برگزاری بسیاری از کلاس‌های درس مدارس به صورت آنلاین و از طریق اپلیکیشن، در بسیاری از مناطق کشور دسترسی به اینترنت پرسرعت و تجیهزات برای آموزش مقدور نبود و این موضوع باعث عقب ماندن درسی برای دانش‌آموزان شده و نیاز به تجهیز مدارس به تجیهزات الکترونیکی و ارتباطی به شدت احساس می‌شد.

به همین منظور با هدف تسهیل و کمک به جبران این عقب‌ماندگی و پس از بررسی چندین شاخص از جمله امکانات مدرسه، همکاری معلمان و …، پنج مدرسه را انتخاب و به صورت پایلوت به وسایل موردنیاز برای کلاس‌های آنلاین و پکیج آموزشی تجهیز کرد.

این طرح با کمک گروهی از معلمان دواطلب به عنوان تسهیل‌گر آموزشی واسط بین ایران من و مدارس اجرایی شد و این تسهیل‌گران آموزشی در کنار دانش‌آموزان و کادر آموزشی حضور فعال دارند و به بازآموزی آنها کمک می‌کنند.

پویش ایران من
احداث مدرسه در لرستان

همچنین با مشارکت تعدادی دیگر از معلمان و کادر آموزشی داوطلب در سراسر کشور، پکیج‌های آموزشی برای سطوح مختلف تحصیلی آماده شده و در مدارس این طرح، در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

پس از اجرای این طرح، استقبال بسیار زیادی از آن شد و تاکنون نتایج حاصله در خور توجه بوده و به همین منظور، ایران من در پی آن است که ضمن بالا بردن سطح کیفیت آموزشی دانش‌آموزان، مدارس بیشتری را نیز تجیهز کند و این طرح را گسترش دهد.

ایران من

پویش ایران من در سال 1393 با احداث یک مدرسه در استان لرستان کار خود را آغاز کرد و پس از آن با ساخت 100 مدرسه در 20 استان کشور تلاش دارد در خصوص توسعه سیستم آموزشی کشور نقش ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.