گزارش دوسالانه مسئولیت‌ اجتماعی سازمانی هلدینگ پرسال

این گزارش براساس استاندارد جهانی GRI تهیه و تنظیم شده است.

 

مشـاهـده گـزارش

پویش ایران من

شرکت پرسال معتقد است بسیاری از مشکلات جامعه ایران به دلیل کمبود آگاهی و دانش افراد بوده و فقر آموزشی و فرهنگی سبب‌ساز فقر اقتصادی در بسیاری از نقاط کمتر برخوردار کشور شده است. در همین راستا شرکت پرسال به‌­عنوان بانی پویش “ایران من”  و با کمک فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی تا سال 1400 موفق به ساخت بیش از 120 مدرسه در مناطق کمتر برخوردار ایران نموده است. همینطور بانی ساخت اولین مدرسه توسعه پایدار ایران در روستای سیدبارجدگال در نزدیکی چابهار شده است.

وبسایت ایران‌من

راه‌سازی و ترمیم جاده‌های روستایی

یکی از مشکلات خطرآفرین روستاهای دورافتاده نداشتن جاده‌های ماشین‌رو و راه‌های صعب‌العبور است، که با توجه به عدم دسترسی این روستاها به مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت، حوادث غیرقابل جبرانی را باعث می‌شود. برپایه این نیاز هموارسازی این نوع جاده‌ها از جمله اقدامات انجام‌شده است.

معاینات پزشکی دوره‌ای و تأمین دارو

فاصله‌های زیاد روستاهای دورافتاده از مراکز درمانی باعث مشکلات درمانی بسیاری است. اعزام پزشک به این روستاها جهت معاینات دوره‌ای و تامین داروها مورد نیاز از جمله اقداماتی است که به صورت مداوم درروستاهای نزدیک به سایت‌­های فعالیت پرسال اجرا می‌شود.

کارآفرینی بانوان

 آموزش و توان‌­افزایی زنان در روستاهای نزدیک به سایت­های فعالیت پرسال با هدف کارافرینی و درآمدزایی، یکی از راه‌­های افزایش همگن توان اقتصادی و فرهنگی مردمان منطقه و کمک به توسعه پایدار روستاها است و از مهاجرت روستاییان به مناطق شهری جلوگیری می‌کند. کسب و کار بانوک در سیستان و بلوچـستان که توسـط بانوان بلوچ اداره می­‌شود و احیای هنر سوزن‌دوزی آن منطقه است، برآمده از فعالیت شرکت پرسال در این منطقه د رجهت توانمندسازی بانوان است.

آبرسانی، تأمین مخازن و تعمیر منابع آب

خشکسالی، آب‌های غیرآشامیدنی و دارای املاح باعث بیماری‌های زیادی از جمله بیماری‌های کلیوی، غدد، دیابت، زنان و… شده است. لذا ما اقداماتی مانند رساندن آب شیرین، تامین مخازن آب، تعمیر منابع آب، تصفیه و کلرریزی نیز آب‌های این روستاها را در دستور کار خود قراردادیم.

جذب و استخدام و آموزش نیروهای بومی در سایت‌های معدنی

با هدف ایجاد اشتغال و کمک به معیشت روستاهای نزدیک به سایت‌های معدنیِ زیرمجموعه پرسال، تمرکز شرکت به استخدام نیرو از میان جوانان آماده به کار منطقه است.

تأمین اقلام بهداشتی و بسته های معیشتی

تامین بسته‌های معیشتی به صورت دوره‌ای و برحسب نیاز اقلام بهداشتی مانند ماسک،مایع ضدعفونی‌کننده و تب‌سنج غیرتماسی نیز از جمله اقدامات درحال اجرا در این مناطق است.