مسئولیت-اجتماعی

مسئولیت ما

در جهانِ پر از رقابت امروز، افزایش بهره‌وری و ارتقای کیفیت محصولات و خدمات قابل ارائه در هلدینگ پرسال در گرو توجه به نیازهای متنوع و متفاوتی است که گروه‌های مختلف مخاطبان و ذی‌نفعان در فضای پیرامونی طرح می‌کنند.
هرچند رضایت مشتریان و سهامداران می‌تواند در توسعه‌ی کسب و کار و رشد اقتصادی یک بنگاه، تاثیرات روشن و آشکاری داشته باشد اما افزایشِ رضایت عموم ذی‌نفعان و نه فقط بخشی از آن‌ها و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی در حوزه‌های مختلف، رسالت و ماموریت اصلی ما در پرسال است.
ما در پرسال همچون بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های معتبر به انجام مسئولیت‌های اجتماعی، فردی و سازمانی خود در قبال جامعه و آینده کشور و مردمان آن متعهد هستیم. مروری بر بیش از دو دهه فعالیت سازمان نیز مشخص می‌سازد که این سازمان همواره احترام به قوانین و مناسبات قانونی، اخلاقی، فرهنگی، سیاسی، زیست محیطی و اقتصادی را مورد توجه قرار داده و کوشیده است ضمنِ گسترشِ دایره‌ی توجه به ذی‌نفعان خود، در مسیر تحقق درخواست‌های منطقی و متوازن آن‌ها و مدیریت رضایت آن‌ها حرکت کند.
باور به اهمیتِ سلامت، بالندگی و خرسندی گروه‌های مختلف اجتماعی شامل کارکنان و تأمین‌کنندگانِ سازمان در کنار مشتریان و تامین‌کنندگان و سایر ذی‌نفعان، ما را به سمت تجارت منصفانه‌ای سوق داده است که همزمان با گسترش فعالیت‌های اقتصادی نقش‌های متفاوت و گوناگونی را عهده‌دار شویم و کسب و کار خود را به نحوی سامان بخشیم که علاوه بر سودآوری منصفانه و تلاش در به حداکثر رساندن اثرات مثبت فعالیت‌های سازمان، اثرات منفی احتمالی را به حداقل برسانیم و فراتر از آن به عنوان شرکتی مسئولیت‌پذیر و اثرگذار در جامعه با در نظر گرفتن بهره‌ی همگان در جهت کاهش معضلات و رفع آسیب‌ها و کاستی‌های جامعه حرکت نماییم.

گزارش دوسالانه مسئولیت‌ اجتماعی سازمانی هلدینگ پرسال

این گزارش براساس استاندارد جهانی GRI تهیه و تنظیم شده است.

مشـاهـده گـزارش
مسئولیت اجتماعی پرسال
مسئولیت اجتماعی پرسال

پویش ایران من

شرکت پرسال معتقد است بسیاری از مشکلات جامعه ایران به دلیل کمبود آگاهی و دانش افراد بوده و فقر آموزشی و فرهنگی سبب‌ساز فقر اقتصادی در بسیاری از نقاط کمتر برخوردار کشور شده است. در همین راستا شرکت پرسال به‌­عنوان بانی پویش “ایران من”  و با کمک فعالان اقتصادی اتاق بازرگانی تا سال ۱۴۰۰ موفق به ساخت بیش از ۱۲۰ مدرسه در مناطق کمتر برخوردار ایران نموده است. همینطور بانی ساخت اولین مدرسه توسعه پایدار ایران در روستای سیدبارجدگال در نزدیکی چابهار شده است.

وبسایت ایران‌من
مسئولیت اجتماعی پرسال
مسئولیت اجتماعی پرسال

راه‌سازی و ترمیم جاده‌های روستایی

یکی از مشکلات خطرآفرین روستاهای دورافتاده نداشتن جاده‌های ماشین‌رو و راه‌های صعب‌العبور است، که با توجه به عدم دسترسی این روستاها به مراکز درمانی و خانه‌های بهداشت، حوادث غیرقابل جبرانی را باعث می‌شود. برپایه این نیاز هموارسازی این نوع جاده‌ها از جمله اقدامات انجام‌شده است.

مسئولیت اجتماعی پرسال

معاینات پزشکی دوره‌ای و تأمین دارو

فاصله‌های زیاد روستاهای دورافتاده از مراکز درمانی باعث مشکلات درمانی بسیاری است. اعزام پزشک به این روستاها جهت معاینات دوره‌ای و تامین داروها مورد نیاز از جمله اقداماتی است که به صورت مداوم درروستاهای نزدیک به سایت‌­های فعالیت پرسال اجرا می‌شود.

مسئولیت اجتماعی پرسال

کارآفرینی بانوان

 آموزش و توان‌­افزایی زنان در روستاهای نزدیک به سایت­های فعالیت پرسال با هدف کارافرینی و درآمدزایی، یکی از راه‌­های افزایش همگن توان اقتصادی و فرهنگی مردمان منطقه و کمک به توسعه پایدار روستاها است و از مهاجرت روستاییان به مناطق شهری جلوگیری می‌کند. کسب و کار بانوک در سیستان و بلوچـستان که توسـط بانوان بلوچ اداره می­‌شود و احیای هنر سوزن‌دوزی آن منطقه است، برآمده از فعالیت شرکت پرسال در این منطقه د رجهت توانمندسازی بانوان است.

مسئولیت اجتماعی پرسال

آبرسانی، تأمین مخازن و تعمیر منابع آب

خشکسالی، آب‌های غیرآشامیدنی و دارای املاح باعث بیماری‌های زیادی از جمله بیماری‌های کلیوی، غدد، دیابت، زنان و… شده است. لذا ما اقداماتی مانند رساندن آب شیرین، تامین مخازن آب، تعمیر منابع آب، تصفیه و کلرریزی نیز آب‌های این روستاها را در دستور کار خود قراردادیم.

مسئولیت اجتماعی پرسال

جذب و استخدام و آموزش نیروهای بومی در سایت‌های معدنی

با هدف ایجاد اشتغال و کمک به معیشت روستاهای نزدیک به سایت‌های معدنیِ زیرمجموعه پرسال، تمرکز شرکت به استخدام نیرو از میان جوانان آماده به کار منطقه است.

مسئولیت اجتماعی پرسال

تأمین اقلام بهداشتی و بسته های معیشتی

تامین بسته‌های معیشتی به صورت دوره‌ای و برحسب نیاز اقلام بهداشتی مانند ماسک،مایع ضدعفونی‌کننده و تب‌سنج غیرتماسی نیز از جمله اقدامات درحال اجرا در این مناطق است.

0/5 (0 نظر)