ماموریت پرسال

شرکت پرسال برآن است با توان‌افزایی مداوم سرمایه‌ی انسانی و جذب افراد شایسته و کارامد از یک سو و اتخاذ فرایندهای استاندارد در حوزه کسب‌وکار، سهم خود را در تجارت، فراوری و لجستیک انواع فراورده‌های سلولزي و كاغذ، پتروشيمي، مشتقات نفتي و مواد معدني، مواد خوراكي و سوخت کشور افزایش دهد.پرسال همچنین بر این باور است که اجرای مأموریت فوق، با رعایت اصولی همچون تفکر سیستمی، صداقت و انضباط کاری، پایبندی به قوانین، تخصص‌محوری و دانش‌محوری، شایسته‌سالاری، بهبود مستمر، خلاقیت، نوآوری و مدیریت مشارکتی امکان‌پذیر خواهد بود.

چشم انداز پرسال

شرکت پرسال قصد دارد با تکیه بر مزیت‌های رقابتی خویش از قبیل وجود کارکنان خلاق و کارامد، دانش علمی، ارزش‌های انسانی و سایر دارایی‌های مشهود و نامشهود، در سال ۲۰۲۰ میلادی، به اندازه دو برابر نرخ رشد اقتصادی ایران رشد نموده و از یک شرکت تجاری صرف، به یک شرکت صاحب نام در حوزه فراوری و لجستیک تبدیل گردد

۱۳۷۷ – ۱۳۷۵

شرکت پرسال در سال ۱۳۷۵ کار خود را در حوزه صادرات آغاز کرد. نخستین بازار هدف این شرکت کشورهای شرق آفریقا بود که با تأسیس دفاتری در نایروبی – کنیا (۱۳۷۵) و دارالسلام – تانزانیا (۱۳۷۷) فعالیت خود را در زمینه صادرات فراورده‌های پایین دستی نفتی از جمله انواع پارافین، روغن‌های صنعتی، قیر و محصولات شیمیایی به این کشورها آغاز کرد. در ادامه با توسعه بازارهای صادراتی خود با دیگر کشورهای آفریقایی (اوگاندا، زیمبابوه، سودان، آفریقای جنوبی) و شبه قاره هند (هند، بنگلادش، پاکستان) و همچنین افزایش تنوع در کالاهای صادراتی خود حجم صادرات خود را به میزان و با سرعت زیادی افزایش داد.

۱۳۸۴

پرسال در سال ۱۳۸۴ با تأسیس دفتر در شهر شانگهای چین نقطه عطفی در فعالیتهای صادراتی خود به وجود آورد و همپای رشد سریع این غول اقتصادی فعالیتهای خود را توسعه داد.

۱۳۸۶

در سال ۱۳۸۶ شرکت پرسال وارد حوزه فعالیتهای معدنی شد و در ابتدا با صادرات مواد معدنی به کشور چین و سپس فراوری مواد معدنی و صادرات با ارزش افزوده بیشتر حجم فعالیتهای تولید و تجاری خود را با شتاب بیشتری افزایش داد.

۱۳۸۸

سال ۱۳۸۸ سال ورود شرکت پرسال به تجارت کاغذهای صنعتی و فراورده‌های سلولزی بود. پرسال توانست ظرف ۳ سال به یکی از عرضه‌کنندگان اصلی کاغذهای صنعتی (کرافت، مقوا) تبدیل گردد.

۱۳۹۶ – ۱۳۹۵

شرکت پرسال در سال ۱۳۹۵ به حوزه تجارت محصولات کشاورزی و صادرات آنها به روسیه وارد شد و از سال ۱۳۹۶ به تأسیس دفتر خود در مسکو این بخش از فعالیتها را گسترده‌تر کرد. کار با روسیه به مدد تأسیس دفتر و ارتباطات راهبردی با شرکتهای روس به سرعت رشد یافت و با توجه به جایگاه بالای کشور روسیه در تولید چوب، تجارت چوب نیز به سبد فراورده‌های سلولزی پرسال افزوده شد.

۱۳۹۸ 

شرکت پرسال چند سالی است که در رتبه‌بندی ۵۰۰ شرکت برتر، که توسط سازمان مدیریت صنعتی انجام می‌شود، حضور دارد و سال ۱۳۹۸ موفق به کسب جایگاه ۲۷۷ در میان ۵۰۰ شرکت بزرگ کشور شد.