چوب ساسنا و چوب یولکا | مقایسه کاربردها + قیمت

چوب ساسنا

چوب روسی یولکا و مزایای آن

چوب ساسنا و یولکا از جمله چوب‌های پرفروش وارداتی کشور روسیه به ایران به هستند که هر کدام کاربردها، ویژگی‌ها و شکل ظاهری خاص به خود را دارند.

درخت یولکا از جمله درختان سوزنی برگ است و رشد سریعی دارد و حتی ممکن است طی 8 سال قطر این درخت به 10 برابر نیز برسد. چوب یولکا رنگ روشن سفید متمایل به زرد دارد و شکل ظاهری این چوب دارای گره‌های کم، ناهماهنگ و فندقی شکل در بافت چوب است، این چوب‌ها جنس نرم و بافت یکدستی دارند که به راحتی قابل شکل‌دهی و طرح دهی هستند. همچنین چوب یولکا خاصیت چکش‌خواری و سنباده‌خوری بسیار بالایی دارد به همین دلیل در ساخت دکوراسیون چوبی، مجسمه‌سازی بیشترین کاربرد دارد.

کاربردهای مختلف چوب یولکا

همانطور که گفته شد چوب یولکا شکل زیبا و بافت یکدستی دارد و در صنایع زیر این چوب بیشترین استفاده را دارد:

کاربرد چوب ساسنا و چوب یولکا

 • از چوب یولکا برای ساخت انواع لوازم دکوراسیون چوبی و مجسمه‌های چوبی استفاده می‌شود.
 • به جهت استحکام و بافت زیبای این چوب، از این چوب برای ساخت انواع کف‌پوش‌ها، دیوارپوش‌ها، نماهای چوبی داخلی و خارجی ساختمان استفاده می‌شود.
 • همچنین چوب یولکا به دلیل مقاومت بالایی که در برابر رطوبت و موریانه دارد در ساخت انواع سقف‌های چوبی، خانه‌های چوبی و آلاچیق کاربرد دارد.
 • از آنجایی که این چوب دارای رنگ و شکل جذابی است برای ساخت انواع مبل، میز کنسول، میز ناهارخوری، درب و پنجره‌های چوبی بیشتر استفاده می‌شود.

چوب روسی ساسنا و مزایای آن

چوب ساسنا از درختان کاج روسی تهیه می‌شود و به دلیل استحکام بالای بافت چوب کاج‌های روسی، از گزند آفت و حشرات در امان هستند. این چوب از جمله چوب‌های با دوام و دارای عمر طولانی است که کیفیت بسیار بالایی دارد و به دلیل جنس نرم آن به راحتی قابلیت طرح‌دهی دارد. همچنین این چوب در برابر پوسیدگی و رطوبت استحکام خوبی دارد و به همین خاطر از قیمت بالاتری نسبت به سایر چوب‌ها برخوردار است.

 چوب ساسنا از خاصیت رنگ‌پذیری بالایی برخودار است و بافت آن درشت و رنگ طبیعی چوب سفید مایل به قرمز می‌باشد. این چوب به دلیل زیبایی چوب در صنعت مبلمان سازی بسیار کاربرد دارد و به خاطر استحکام بسیار خوب در ساخت چوب‌های ترموود و پالت‌سازی استفاده می‌شود.

کاربردهای مختلف چوب ساسنا

چوب ساسنا کیفیت و دوام بالایی دارد و در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرد، برخی از این کاربردها عبارتند از::

 • جهت ساخت انواع پالت‌های چوبی، قایق‌های چوبی و لوازم ماهیگیری چوبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • از این چوب‌ها برای تولید انواع کلاف چوبی، الیاف چوبی و صنعت کاغذ سازی استفاده می‌شوند.
 • چوب ساسنا به دلیل استحکام بالایی که دارد در ساخت انواع کف‌پوش‌ها، دیوارپوش‌ها، قرنیز، در و پنجره‌های چوبی، پله‌ و نرده‌های چوبی کاربرد دارد.
 • همچنین برای ساخت انواع میز و صندلی، کابینت، مبل، اسکلت تخت خواب، کمد مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • این چوب‌ها برای به دلیل سبکی جهت ساخت ترموودهای چوبی که نماهای ساختمان، آلاچیق‌ها و مواردی از این دست کاربرد دارد استفاده می‌شوند.
 • چوب ساسنا به دلیل نرمی، سبکی و خاصیت کشسانی که دارد در ساختمان‌سازی و ساخت انواع اسکلت‌های چوبی ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد چوب یولکا و ساسنا

تفاوت چوب ساسنا و یولکا روسی

این دو نوع چوب تفاوت عمده‌ای با یکدیگر ندارند و هر دو دارای جنس نرم هستند و مقاومت و استحکام بالایی دارند؛ اما چوب ساسنا دارای گره‌های بیشتری در بافت چوب است و جنس چرب‌تری نسبت به چوب یولکا دارد و در ساخت انواع اسکلت چوبی ساختمان استفاده می‌شود. چوب یولکا نیز جنس نرمی دارد اما گره‌های کمتر و از بافت یکدست‌تری نسبت به سایر چوب‌ها برخوردار است، به همین دلیل در صنعت دکوراسیون چوبی از این چوب بیشتر استفاده می‌شود.

تفاوت قیمت چوب یولکا و ساسنا

چوب‌های روسی یولکا و ساسنا با قیمت‌های مختلف و بسته به جنس، کیفیت، درجه و مقدار خرید الوار متفاوت هستند؛ اما اگر بخواهیم قیمت این چوب‌ها برحسب مترمکعب عنوان کنیم، در خرداد ماه امسال قیمت هر متر مکعب چوب یولکا حدود 12 میلیون تا 13 میلیون بوده است که با توجه به کیفیت و کاربردهای این چوب بسیار مناسب است.

قیمت هر متر مکعب چوب ساسنا روسی حدود 12 میلیون و 800 هزار است، این چوب طول عمر زیاد و مقاومت بالا در برابر پوسیدگی و انواع آفت را دارد که از جمله چوب‌های محبوب در صنایع چوبی شناخته شده است.

این چوب‌ها در ابعاد، اندازه و شکل‌های مختلف (پالت چوبی، قرنیز، تخته‌های چند لایه، الوار چوبی) قیمت‌های متفاوتی دارند، همچنین با توجه به نوسانات بازار چوب ممکن است قیمت‌های اعلامی با تغییراتی همراه باشد، به همین دلیل برای اطلاع از آخرین قیمت‌های بازار چوب با واحد سلولزی شرکت پرسال به شماره 26208312 و 09050705195 تماس حاصل نمایید.

واردات چوب ساسنا و یولکا از روسیه

چوب از جمله مواد ضروری در هر کشوری هست و از آنجایی که ایران جز کشورهایی است که کمبود چوب در صنایع مختلف دارد، نیاز به واردات این کالای اساسی از روسیه به کشور وجود دارد.

واردات چوب یولکا

شش ماه نخست سال در روسیه فصل قطع درختان و صادرات آن‌ها به کشورهای مختلف است که کشور ما نیز جزو بزرگ‌ترین واردکنندگان چوب از این کشور شناخته شده و چوبه‌ای وارداتی از طریق بندر انزلی وارد ایران می‌شود. بندر انزلی بیشترین حجم ترخیص چوب به ایران دارد که بیش از 80 درصد چوب‌های وارداتی از این بندر ترخیص می‌گردد و از جمله چوب‌های پرفروش و پرکاربرد در صنایع چوب ایران همانطور که گفته شد، چوب ساسنا و یولکا هستند.

شرکت پرسال از جمله وارد کنندگان بزرگ چوب روسی است که چوب ساسنا و یولکا را نیز بر عهده دارد و این چوب‌ها را با قیمت بسیار مناسبی به فروش می‌رساند.

چوب‌های ساسنا و یولکا به دو صورت با پوست و بی پوست وارد می‌شوند و هر دو شکل وارد کردن این چوب‌ها به خصوص چوب‌های با پوست نیاز به گواهی و نظارت سازمان حفظ نباتات کشور دارد. همچنین این چوب‌های وارداتی در بندر انزلی قبل از هرگونه ترخیص کارشناسی می‌شوند تا آلوده به آفت و حشرات چوب‌خوار نباشند و باعث آلوده شدن چوب‌های داخل کشور و صنایع چوبی نشوند.

 

سؤالات متداول

 • چوب یولکا چه ویژگی‌هایی دارد؟

برخورداری از جنس نرم و بافت یکدست، خاصیت چکش‌خواری و سنباده‌زنی خوب، مقاومت بالا، دارا بودن گره‌های کم و فندقی شکل و ناهماهنگ

 • چوب روسی ساسنا چه ویژگی‌هایی دارد؟

استحکام بالا، برخورداری از جنس نرم، مقاوم در برابر آفات و حشرات، قابلیت رنگ‌پذیری بالا، مقاوم در برابر رطوبت، سبک وزن و قابلیت طرح دهی خوب.

 • چوب یولکا و ساسنا روسی چه تفاوت‌های آشکاری دارند؟

تفاوت در رنگ (یولکا سفید مایل به زرد و ساسنا سفید مایل به قرمز)، تفاوت در میزان گره‌ها، مقدار چربی چوب و قیمت

 • چه عواملی بر قیمت چوب‌های یولکا و ساسنا مؤثر هستند؟

کیفیت و درجه چوب، ابعاد سفارش شده، جنس چوب، شکل چوب (الوار، قرنیز، پالت و …) و میزان خرید.

 • قیمت چوب‌های یولکا و ساسنا چقدر است؟

درباره قیمت به جهت وجود نوسانات بازار و به سبب وارداتی بودن این دو چوب نمی‌توان به طور قطعی اظهار نظر کرد. برای اطلاع از قیمت و خرید چوب یولکا و ساسنا با واحد سلولزی شرکت پرسال تماس بگیرید.

0/5 (0 نظر)

6 دیدگاه برای “چوب ساسنا و چوب یولکا | مقایسه کاربردها + قیمت

  • واحد چوب پرسال گفته:

   سلام و عرض ادب
   برای راهنمایی درباره قیمت و خرید این چوب و همچنین مشاوره رایگان، با شرکت پرسال به شماره 26208312 و 09050705195 تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.